Eğitim

Eğitim denilince aklımıza ilk önce köpeğimizin oturup yatıp yanımızda yürümesi gibi görsel hareketler gelir. Bizim anlayışımızda ise köpeğinizin eğitiminde öncelik verdiğimiz ana konu onun yaş gurubuna uygun dengeli davranış teknikleri ile karakter gelişimidir.
Dengeli davranış teknikleri denilince ödül ve ceza yöntemleri her yaş grubuna ve her köpeğin karakteristik ve psikolojik durumuna göre ayrı ayrı uygulanmalıdır.
Eğitmen hocamız sn. Erdal CİVAROĞLU bugüne kadar çalıştırmış olduğu 600 ün üzerinde köpek ile tespit etmiş olduğu dengeli eğitim metodunu birçok yarışma ve sınavlarda almış olduğu ödül ve başarı ile tescillemiş aynı zamanda yurt dışından gelen hocaların eğitim seminerlerine katılarak köpekli sporlar konusunda başarı kazanmış birçok ülkeninde bu metodlar ile başarıya ulaştığını gözlemlemiştir.

Eğitim programlarımızdan kısaca bahsetmek gerekirse STANDART EĞİTİM PROGRAMLARI ve ULUSLARARASI SINAV PROGRAMLARI olmak üzere iki ana gruba ayırabiliriz.
Standart eğitim programları Temel İtaat, İleri İtaat ve köpeğimizin karakter ve yeteneğine göre uygulanan birçok branşı kapsamaktadır.


Uluslar arası sınav eğitim programları ise üyesi olduğumuz KİF (köpek ırkları kinoloji federasyonu) ACKİSD (alman çoban köpekleri ırk ve spor derneği) ve DID(doberman ırk derneği) bünyesinde yıl içerisinde açılan BH-SCHH-IPO gibi çeşitli basamak sınavlarına katılamak suretiyle gerçekleştirilir. Bu sınava dahil olan köpeklerimiz başarılı oldukları takdirde WUSV (Düya Alman Çoban Köpekleri Federasyonu ) ve FCI (Dünya Kinoloji Federasyonu ) tarafından atanan iş köpekleri komisyon hakemlerince onaylı ve dünyanın her yerinde    geçerli olan eğitim başarı belgelerini almaya hak  kazanacaklardır.

0 yorum:

Yorum Gönderme